Napędzana inflacją Argentyna zaczyna uczyć jak kupować Bitcoin, Ethereum

Jeśli zagubiłeś się w świecie kryptońskim, lub jesteś nowicjuszem, który chce zrobić swój pierwszy handel Bitcoin (BTC), nie bój się – rząd Argentyny jest gotowy podjąć pierwsze kroki w Kryptoewie, podczas gdy inflacja w kraju nadal jest jedną z najwyższych na świecie.

Dlatego nie może dziwić fakt, że rząd Argentyny przygotował przewodnik dla początkujących w zakresie kupna i handlu kryptonimem.

Przewodnik można znaleźć w sekcji Con Vos en la Web (With You on the Web) na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości i Praw Człowieka rządu.

Pod tytułem „Co to są krypto-waluty?“, przewodnik wyjaśnia różnice między kryptokasetami i platform e-pay, takich jak PayPal.

Przewodnik dalej mówić o tym, jak górnicy zatwierdzają transakcje kryptograficzne w sieci Blockchain; i mówi o niektórych z najbardziej popularnych żetonów tam, takich jak bitcoin i eter (ETH).

Co można zrobić z kryptonimem, według argentyńskiego rządu?

Cóż, Buenos Aires nie sugeruje aktywnie handlu żetonami dla zysku, ale czyni kilka odniesień do „handlu“ żetonami i dodaje, że obywatele mogą je wykorzystać do „oszczędzania pieniędzy“.

Stopa inflacji w Argentynie:

Inflacja w Argentynie zaczyna nauczać jak kupować Bitcoin, Ethereum 102.
Gdzie rząd mówi, że można kupić krypto?

Jego pierwsze sugestie brzmią całkiem prosto:

„Oficjalnie uznani operatorzy, tacy jak Ripio, Binance i Cryptomkt, którzy są zarejestrowanymi stronami i wymagają [linkowanego] konta bankowego.“

Ale dalej sugeruje, że można kupić crypto od „innych ludzi“ lub „z [platformy P2P] localbitcoins.com“.

Weekly LocalBitcoins, rynek bitcoinów peer-to-peer, wolumen (w bitcoin) w Argentynie:

Inflation-riddled Argentina Starts Teaching How to Buy Bitcoin, Ethereum 103
Źródło: Coin.dance
Przewodnik kończy się kilkoma wskazówkami, jak zapewnić bezpieczeństwo kryptograficzne, w tym wskazówkami dotyczącymi ochrony hasłem i używania
Aplikacje na kuchenkę.

Posunięcie to ma miejsce kilka miesięcy po tym, jak rząd nałożył zryczałtowany podatek w wysokości 15% na wszystkie transakcje przeprowadzane przy użyciu aktywów kryptograficznych.